Historie nočního klubu Showpark Praha

Noční klub Showpark Praha patří mezi nejznámější podniky tohoto typu v Praze. Tento legendární noční klub byl otevřen již v roce 1999 jako součást zóny zábavy pro dospělé Red Light Prague. Zpočátku svého fungování byl znám jako SexPark Prague.

Showpark jako součást Red Light Prague

Známou a mezi dospělými návštěvníky Prahy velice oblíbenou zónu Red Light Prague tvořily zpočátku tři hlavní podniky.

Noční klub SexPark situovaný do haly 18 Holešovické tržnice s 27 pokoji v Amsterdamském stylu. Již od počátků dával klub SexPark mimořádný důraz na kvalitu svých služeb. Naprostá diskrétnost byla samozřejmostí, stejně tak jako dokonale čisté prostředí klubu.

Další podnik, který byl součástí zóny Red Light Prague, nabízel zákazníkům klasickou peep show a erotické videoprojekce. Tuto část znali zákazníci pod názvem Erotic Center. Erotic Center tvořily dvě samostatné provozovny - Erotic Center Holešovice, který se nacházev ve stejné hale jako SexPark a Erotic Center Skořepka, který se nacházel na Praze 1, ve známé ulici Skořepka. Erotic Center Holešovice měl samostatný vchod v místech dnešního vchodu do strip baru a nebyl s tehdejším SexParkem propojen. Teprve později došlo k jejich propojení, zákazníci tak mohli za jedno vstupné navštívit oba podniky.

Třetím podnikem pak byl Red Light bar, který svým návštěvníkům nabízel do té doby nevídanou show a těšil se velké oblibě. Pravidelně zde probíhaly taneční show s nádhernými dívkami v hlavních rolích. Aby zákazníkům, kteří se kochali tancem krásných dívek, nevyschlo v krku, byl zde k dispozici plně vybavený bar s kompletní nabídkou alkoholických i nealkoholických nápojů. Red Light bar se původně nalézal v Holešovické tržnici v místech, kde se dnes nachází parkoviště nočního klubu Showpark Praha.

Přestavba baru

Protože zájem návštěvníků o Red Light bar neustále rostl, postupně přestávala postačovat tehdejší kapacita. Aby byl zajištěn maximální komfort a spokojenost návštěvníků baru, bylo rozhodnuto, že strip bar Red Light bude významně rozšířen.

Zhruba rok po prvním otevření původního strip baru došlo k přestavbě a rozšíření celkového prostoru baru. Velikost baru byla takřka zdvojnásobena, což celý podnik provzdušnilo a umožnilo obsloužit mnohem větší množství návštěvníků. I po této přestavbě byl strip bar stále samostatnou budovou v rámci celé erotické zóny Red Light Prague.

Charakter baru s tanečními vystoupeními divokých koček, živý DJ a tanec u tyče zůstal zachován.

Srpnová povodeň

Srpen roku 2002 přináší do Prahy jednu z největších povodní, jakou Praha zažila.

Celé přízemí haly 18, ve které je vstup do Showparku a videokabinky Erotic Centra, je zatopeno vodou. Red Light Bar je pod vodou přesně do výše barového pultu.

Po opadnutí vody začínají hořečnatě probíhat opravy. Nejprve se podařilo otevření Showparku, který byl díky svému umístění v prvním patře zasažen nejméně. Proběhla pouze oprava vstupu.

Dřevěné obložení Red Light Baru bylo velkou vodou velice poškozené. Během měsíce byl postaven prakticky celý bar znovu, nakoupena nová audio aparatura, nové skleničky a zásoby, postaveno nové taneční pódium a v průběhu září byl bar slavnostně otevřen.

Přízemní část Erotic Centra v hale 18, kde byly umístěny videokabinky, se již nerekonstruovala. Rozmach internetu citelně ubíral zájemce o tuto službu již před povodněmi. Erotic Center byl propojen se Showparkem a pokračoval pouze v prostoru prvního patra haly 18.

Budova, ve které sídlil Erotic Center Skořepka byla velice poškozena. Po její sanaci a rekonstrukci budova sloužila jinému účelu.

Z SexParku se stává Showpark

Rok 2003 byl pro noční klub SexPark Prague velice důležitý, protože došlo k přejmenování podniku na Showpark Praha. Toto jméno používá noční klub dodnes. Přestože došlo k přejmenování podniku již před mnoha lety, někteří návštěvníci si stále pamatují a používají původní název podniku SexPark.

Důvodem této změny byla snaha změnit vnímání veřejnosti. Změna slova sex za slovo show výrazně lépe charakterizuje jedinečnost tohoto nočního klubu. Dnes je návštěva Showparku značnou částí populace brána jako běžná součást každodenního života, v Showparku se natáčejí videoklipy, televizní zpravodajství, rozhovory s dívkami Showparku jsou publikovány jak v časopisech primárně zaměřených na mužskou populaci, tak v časopisech orientovaných na dámy. Showpark běžně navštěvují známé osobnosti.

Showpark se stává jedním z největších nočních klubů ve střední Evropě

Neustálý zájem návštěvníků postupně začínal přerůstat původní kapacity nočního klubu Showpark a bylo rozhodnuto, že bude potřeba prostory podniku rozšířit. Jako ideální možnost se jevila poslední nevyužitá třetina haly 18 Holešovické tržnice. Došlo tedy k nutným úpravám těchto prostor a v roce 2004 tak byla otevřena další část Showparku. Showpark se tak stal centrem zábavy pro dospělé návštěvníky nabízející 61 luxusních a plně vybavených pokojů v Amsterdamském stylu. Tímto rozšířením se Showpark zařadil mezi největší noční kluby ve střední Evropě. Svojí velikostí a širokou nabídkou služeb neměl noční klub Showpark široko daleko žádnou konkurenci. Showpark si tak vybudoval výbornou pověst mezi návštěvníky erotických podniků, kteří se sem vždy rádi vraceli a přiváděli své přátele.

Bar se stěhuje do haly 18

V roce 2008 dochází k velké změně v celkovém konceptu erotické zóny Red Light Prague. Red Light Bar, který byl do té doby umístěn v samostatné budově poblíž Showparku, se přestěhoval do přízemní haly číslo 18 Holešovické tržnice, do prostoru dříve využívaného pro potřeby videokabinek Erotic Center Holešovice. Fakticky to znamelo opuštění původní koncepce erotické zóny Red Light Prague. Uvolněné místo je využíváno jako parkoviště pro zákazníky Showparku. Zpočátku je otevřeno 24 hodin denně, parkující návštěvníci přilehlé Holešovické tržnice však obsazovali místa pro návštěvníky Showparku. Proto došlo ke změně konceptu, kdy se parkoviště otevírá každý den v 18 hodin a je návštěvníkům nočního klubu Showpark k dispozici až do 6 hodin.

Po přestěhování používá Red Light Bar stejnou koncepci jako v předcházejím prostoru. V průběhu několika dalších měsíců dochází k zásadní přestavbě celého prostoru baru, ke změně koncepce a názvu. Vzniká TAT bar (Time after Time bar), který je zaměřen na VIP klientelu a známe celebrity českého show businessu. V TAT baru se pořádají párty známých časopisů jako SPY, Maxim, FHM a podobě. Celý koncept využití haly 18 je tak postupně stále více příjmán médii i veřejností jako běžná součást života. Dlouhodobým cílem je prostorové i koncepční propojení baru se Showparkem.

Relaxační kavárna pro návštěvníky Showparku i pro dívky

V roce 2009 proběhla v Showparku rekonstrukce celé jedné třetiny prostředního prostoru nočního klubu - části bývalého peep show podniku Erotic Center, později využívaného jako herna pro zákazníky i dívky. Rekonstrukce dala vzniknout luxusní relaxační kavárně a intimní herně. V Showparku vzniklo příjemné prostředí vhodné k odpočinku, občerstvení a relaxaci. V kavárně se mohou návštěvníci setkat s dívkami, které předvádějí erotické show, popovídat si s nimi, nebo se jen kochat pohledem na jejich krásná těla.

Showpark se spojuje s barem

Ve stejném roce, tedy v roce 2009, také dochází ke kompletnímu spojení nočního klubu Showpark a TAT baru. Toto přineslo všem návštěvníkům velkou výhodu a svobodu. Za jedno vstupné mohou návštěvníci nočního klubu zavítat do pokojů v Amsterdamském stylu, mohou posedět a relaxovat v luxusní kavárně anebo se mohou bavit pohledem na krásné dívky ve strip baru, které předvádějí svoji vzrušující show. Název TAT bar je postupně opuštěn, bar je vnímán jako nedílná součást nočního klubu Showpark, bez potřeby vlastního názvu.

Nové luxusní pokoje nadstandardních velikostí

Rok 2011 znamená pro Showpark rekonstrukci zbývající třetiny podniku. V průběhu rekonstrukce v Showparku vznikají nové luxusní pokoje slučováním původních pokojů. V důsledku této rekonstrukce se snižuje celkový počet pokojů v Showparku z 61 na 58. Vznikají tak velice komfortní pokoje nadstandardních rozměrů, které jistě mnozí návštěvníci velmi ocení.

data/images/galerie/prestavba_SP_001/DSC03531.jpg data/images/galerie/prestavba-02/DSC03663.jpg data/images/galerie/prestavba-03/DSC08814.JPG data/images/galerie/fotopribeh/prestavba-04/DSC08844.JPG data/images/galerie/prestavba-05/DSC08870.JPG data/images/galerie/prestavba-06/DSC08908.JPG data/images/galerie/prestavba-07/DSC08962.JPGdata/images/galerie/prestavba-08/_DSC9632.JPG data/images/galerie/prestavba-09/_DSC9674.jpg data/images/galerie/prestavba-10/_DSC9714.jpg

Dva nové pokoje v prostoru strip baru

Vybudovali jsme dva nové pokoje v prostorách strip baru, kde na Vás čekají sexy tanečnice a profesionální striptérky. Nezapomeňte, že slečny ve strip baru Vám také mohou nabídnout širokou škálu show....Svůdné tanečnice u tyče už pro Vás nemusí být jen nedosažitelný sen, nyní s nimi můžete prožít vášnivou show přímo na pokoji, stačí říct. Nebojte se je oslovit. Všechny Vás rády přivítají ve svém náručí.

 Nové pokoje v prostoru strip baru

Významné milníky Showparku

  • 1999 – otevření legendárního nočního klubu pod jménem SexPark
  • 2002 – přejmenování podniku na Showpark
  • 2004 – rozšíření Showparku na 61 pokojů v Amsterdamském stylu
  • 2008 – bar se stěhuje do budovy Showparku
  • 2009 – v Showparku je otevřena relaxační kavárna
  • 2011 – vznikají nové prostornější a komfortní pokoje
  • 2011 - dva nové pokoje v protoru strip baru